16
Evropa > Česká republika > Rumchalpa (7.8.)
když jsem včera našel e-mail že se dneska jede na Rumchalpu tak nebylo co řešit. Domluva byla rychlá a kladná, stačilo si jen vypůjčit jacket a flašku (15l). Odjezd ráno v 9:00 z MB a netrvalo dlouho a byli jsme na místě. Počasí velmi slušné, lehce pod mrakem, voda vypadala fajn a podle posledních logů na potapěčských stranách (http://www.stranypotapecske.cz/lokality/lokaldet.asp?lok=185). Takže nahlásit se, zaplatit, obhlédnout vodu (vypadalo to fajn) a začít si vybalovat a připravit věci na ponor.

Po nasoukání se do neoprenu a upevnění jacketu na zádech hurá do vody. První šel Tom, pak Bóďa (vedoucí ponoru) a nakonec já. Velmi rychle jsme pochopili, že to nebude jen tak ponor - později Bóďa ten dnešek pokřtil jako orientační cvičení - protože defakto celou cestu se jelo podle kompasu. Viditelnost celkem o ničem a místy jsem nevěděl jestli se mě tak mlží brýle nebo je to tak kalné - jeslti jsme místy viděli 2m tak to bylo moc. Plavali jsme s břehem po levé straně, a obeplavali celý lom. Viděli jsme spoustu okounů a jednu úžasnou štiku. Jen tak si tam stála a vůbec jsme ji zřejmě nezajímali, pak odplavala tak že to vzala přesně mezi mnou a Bóďou (Tom byl někde jinde a vůbec ji neviděl). Z vraků jsme nalezli jen autobus. “Nastoupili” jsme zadníma dveřma, a proplavali až k řidiči a zde “vystoupili”. Ke konci jsme pak vpluli do doslova “pralesa” a ještě na souši jsem pak dával tu trávu pryč a vymotával z výstroje. Jednou jsem je ztratil tak jsem musel vystoupat na hladinu, podívat se kde to bublá a hurá za ostatníma. Ke konci kolečka jsem vystoupil ven, protože už jsem byl na rezervě. Ti dva pak zkusili ještě najít vrak jachty, ale neuspěli.

Shrnutí - 50 min - max hloubka 11,2m - ostatní viz foto logu. Škoda té zhoršen viditelnosti, jinak to mohl být super ponor, ale i tak jsem si to užil.

Po vylezení, usušení a převlečení jsme se přesunuli do nedalekého bistra na začátku Nové Paky. Obsluha mohla být rychlejší, ale jídlo fajn.
Autor:
Publikováno:
7. 8. 2014
FOTOGALERIE
Fotogalerie
NAVŠTÍVENÁ ZEMĚ
Česká republika
Rozloha:
78 867 km2
Počet obyvatel:
10 505 445 (133 obyvatel/km2)
Hlavní město:
Praha
Nejvyšší bod:
Sněžka (1 602 m)
Používaný jazyk:
Čeština, Slovenština, Polština, Bulharština, Chorvatština, Maďarština, Němčina, Romština, Rusínština, Ruština, Řečtina, Slovenština, Srbština, Ukrajinština
Náboženství:
bez vyznání 34,2%, deklarující nějakou víru či vyznání 20,6%, bez údajů 45,2%
Měna:
česká koruna (CZK)
Dobrodruh
Tomáš Machourek
Navštívené kontinenty celkem:
1
Navštívené země celkem:
1
Počet publikací celkem:
1
Nejnavštěvovanější země: