16
Severní Amerika > Spojené státy americké > Zábavní parky Floridy (19.7. - 9.8.2016)

Dlouhá cesta na Miami

19. 7. 2016 - úterý
Chvíli před půlnocí z pondělí na úterý vyjíždíme plně nabaleni s Terkou a Luckou autem přes Polsko na letiště Tegel v Berlíně. Ze severní Moravy je to totiž přes kvalitní polskou dálnici nesrovnatelně rychlejší. Máme až zbytečně velkou časovou rezervu, proto si dáváme ještě dvě hodiny spánku v autě zaparkovaném jen 800 metrů od letiště a zcela zdarma. (Těsně před nájezdem na letiště uhnete před mostem vpravo a zaparkujete kdekoli u krajnice jako stovky jiných lidí). V 6.30 bereme naše dva kufry, tašku plnou koloběžek a jdeme se odbavit. Procedury při odbavení probíhají kupodivu rychle. V 9.40 odlétáme se společností United na letiště Newark v New Yorku. Osm hodin v letadle ubíhá, díky sledování filmů, docela rychle. Na letišti Newark to vypadá, naštěstí pro nás, jako po vymření. Tudíž se dostáváme přes imigrační během pár minut. Trochu netradičně si musí člověk vyzvednout kufry, projít celní kontrolou, a zase je dát k odbavení do dalšího letu. Let na Miami má odlétat cca v 15:00, ale pilot v letadle hlásí, že máme uvolněný nějaký plech a technici na tom pracují. Vylétáme skoro o hodinu později a chvíli před 20:00 jsme v Miami. Odtud nás veze shuttle bus do hotelu Days Inn kousek od letiště.

Koloběžkování, Miami Beach a nákupy

20.7.2016 – středa
Budím se okolo 5:00, ale slunce tu vychází pozdě, takže alespoň pracuji, a jakmile je venku krapet světa, beru koloběžku a jedu celkem 13 km po nejbližších cachích. V 8:00 jsem zpět na hotelu a po důkladné sprše můžeme vyrazit na snídani. Po ucházejícím jídle se balíme a jedeme shuttle busem zpět na letiště, kde si půjčujeme auto. Jedeme nejprve do blízkého obchodu Marshalls na nějaké nákupy, po kterých se přesouváme na pláž Miami Beach. Voda je tu teplá, vlny střední a na pláži písek. Dvě hodiny jsme na břehu v teplé a v čisté vodě. Jedu pak dalších 13 km na koloběžce do parku Coleta river State park. Z toho několik úseků zdolávám pouze během, protože zde chybí zpevněný povrch. Pak se zastavujeme u několika obchodů a já se u každého z nich rozhlížím po cachích, takže mám přes den najeto dost přes 35 km. Večeři řešíme v Papa John's na pizze, kterou jíme po cestě na jih v autě. Ve 22:00 jsme ubytování v Super8 hotelu ve městě Homestead.

Key West

21.7.2016 - čtvrtek
Po dobré snídani v hotelu vyjíždíme na jih po Route 1 na Florida Keys. Jedná se o souostroví spojené soustavou mostů. První zastávku si děláme až na Pine Key v Deer Refugee Centre. Jedná se o informační centrum věnující se unikátním ostrovním jelenům, kteří i jako dospělí nejsou větší než například vlčák. Z infocentra si děláme malou zajížďku na sever a po pár metrech už vidíme zmíněného jelena, jak si to kráčí přes cestu. O chvilku později vidíme i laň s kolouškem. Jdeme se podívat na Blue Hole. Malé jezírko, ve kterém vidíme spousty ryb, několik želv a místní dobrovolník nám ukazuje dalekohledem aligátora. Vracíme se zpět na Route 1 a zastavujeme až na posledním ostrově, Key West. Z auta bereme koloběžky a jedeme kolem pobřeží nejprve na nejjižnější kontinentální cache USA, na molo vybíhající do moře. Potom jedeme skrze bývalou pevnost, kterou dobrovolníci pomalu mění v něco jako botanickou zahradu. Dále kolem pláže k místu, kde se musí vystát asi 20 minut fronta na to, abychom se mohli vyfotit u milníku ukazujícího, že se nacházíme jen 90 mil od Kuby. Tvrdí, že je to nejjižnější místo kontinentální USA (ale to je asi 250 metrů jižněji ve vojenském prostoru). Další trasa vede k majáku stojícímu přímo naproti domu Ernsta Hemingwaye, který by zrovna dnes měl narozeniny. Samozřejmě se podíváme i na jeho dům. Cestou zpět k autu se stavíme na chvíli na pláži, trochu si zaplaveme a zkoušíme se ochladit. To v té teplé vodě moc nejde. Cestou na hotel se zastavíme v několika obchodech a využíváme hotelového bazénu.

Everglades NP a Aligator farm

22.7.2016 - pátek
Po snídani balíme věci a jedeme do Everglades National Park. Zastavujeme se na několik procházek, ale otravný hmyz je natolik nepříjemný, že se z procházek stávají spíše běhy. V místních bažinách se také daří americkým aligátorům. Jednoho dokonce vidíme přímo na cestě. Z parku jsme zpět okolo 13:00 a jedeme do Everglades Aligator Farm. Zde si prohlížíme chovnou stanici aligátorů, ve které jsou stovky zvířat různých velikostí. Také máme v ceně projížďku po mokřadech lodí, která je poháněná velkou vzdušnou vrtulí. Řidič s námi dělá i brutální otáčky. Bohužel projížďka trvá velmi krátce. Poté už jen sledujeme představení s krmením, pak s hady a nakonec i s aligátory. Jak hady, tak i aligátory si po představení můžeme půjčit a fotit se s nimi. Zajímavé je, že před představením s hady jednoho škrtiče chytají. A ne, nebyla to součást představení. Ještě si můžeme nakrmit pštrosy přímo z ruky a po 17:00 jedeme zpět do Miami, kde máme rezervován Motel 6.

Vrácení auta a odplutí

23.7.2016 - sobota
Vstáváme až v 9:00 a rovnou jedeme na letiště vrátit auto. Díky tomu, že jsme ho měli půjčené z půjčovny Dollar, máme autobusovou dopravu až do přístavu zdarma (Port of Miami). Dostaneme se tak pohodlně až k lodi, kterou následujících sedm dní poplujeme Karibikem. (viz. další článek na dobrodruh.cz)

Rezervace Turkey Creek a cesta na sever

30. 7. 2016 - sobota
Na letišti si v 8:00 vyzvedáváme pronajaté auto a jedeme rovnou na sever po N95. Ještě v Miami se zastavujeme na hřbitov, kde je velmi zajímavá hrobka. V roce 1926 zalili do betonu mrvou mladou ženu tak, aby navždy uchovali její tvar. Tedy až někdo někdy ten betonový monolit rozřeže. Větší zastávku si uděláme v rezervaci Turkey Creek, kde jsou v mokřadech udělány dřevěné chodníky a teoreticky tu můžete potkat několik druhů hadů, želvy, skunka, kapustňáky ve vodě (mořské krávy), krokodýly a motýly. Krom motýlů a želv (vodních i suchozemských) nevidíme nic. Ale příroda je zde hezká. Pokračujeme dále po pobřeží přes univerzitu, která má v kampusu nádhernou botanickou zahradu, až do města Cocoa do hotelu Days Inn, kde jsme až do setmění ve velkém bazénu.

Kennedy Space Center

31. 7. 2016 - neděle
Chvíli po 9:00 jedeme na sever do Kennedy Space Center. Vstupné 50 USD na osobu je v porovnání s jinými parky prakticky symbolické. V tomto vesmírném centru, jehož součástí je i hodinová projížďka autobusem kolem odpalovacích ramp, hangárů a provozu letiště, jsme do 16:00. Zajímavá je Zahrada raket (Rocket garden), kde stojí asi 20 různých raket pod širým nebem. Nasáváme spoustu informací o americkém vesmírném programu a o NASA vůbec. Jdeme se podívat i na jeden ze dvou IMAX filmů o dobývání vesmíru, o plánech na dobytí Marsu a na další expozice. Cestou do Orlanda se zastavujeme na nákupy. Ubytováváme se v hotelu.

Magic Kingdom – World Disney World

1. 8. 2016 - pondělí
Po strohé hotelové snídani se jdeme podívat do blízkých obchodů. V 10:30 jsme odvezeni do části Disney Worldu - Magic Kingdom. Tady se bavíme hlavně odpoledním průvodem a večerním elektrickým průvodem. Mezi tím procházíme některé atrakce, ale je třeba se opevnit trpělivostí, protože člověk čeká na každou atrakci cca hodinu. Večer vidíme slušný ohňostroj.

Hollywood studios – World Disney World

2. 8. 2016 – úterý
Snídáme v hotelu a následně si jedeme nakoupit jídlo na celý den do nedalekého Target marketu. Takové věci jako celé grilované kuře, bagetu, zeleninový salát a banány. K tomu bereme pití a v 10:30 nastupujeme do autobusu, který nás opět veze do Disney Worldu. Musíme přejet jednokolejkou k Magic Kingdomu a odtud autobusem do Hollywood Studios. Hned při vstupu sledujeme mezigalaktický marš jednotky ze Star Wars a o chvíli později vystoupení postav ze stejného filmu. Tomuto filmu je zde věnováno obecně dost prostoru. Následuje představení muzikálu Kráska a Zvíře a výborné představení s akčními ukázkami z Indiana Jonese. Konečně se dostáváme na adrenalinové atrakce. Jednou z nich je hororový výtah Twilight zone, kde při pádu zažíváme i chvilkový stav beztíže. Skvělé! Jdeme hned na vedlejší atrakci s hudbou a interaktivními prvky skupiny Aerosmith. Velmi rychlé vozítko s námi jede několikrát i hlavou dolů. Protože je malá fronta, jedeme tuhle atrakci rovnou 2x. Následně jdeme na představení z filmu Frozen, kde většina publika zpívá spolu s protagonisty a večer jdeme znovu na padající výtah a program zakončuje velkolepé představení u vody s projekcí na vodní stěnu, hranými prvky a ohňostroji. Pak máme co dělat, abychom ve 23:00 stihli náš autobus na hotel.

Epcot - Walt Disney World

3. 8. 2016 - středa
Ráno jedu na nedaleké cache. V 8:00 budím zbytek rodiny a jdeme na snídani a nákupy. V 10:30 nás veze autobus do Epcot centra. Procházíme pod koulí, která je symbolem tohoto parku, co vypadá jako obrovský golfový míček a hned si jdeme projít pavilony států, které tu sídlí okolo jezera. V některých jsou i nějaké atrakce jako v mexickém, kanadském či norském. U jiných jsou živá představení jako u italského, japonského či čínského. U posledního vidíme hadí ženu, která své tělo předvádí v nezvyklých polohách. Pak se vracíme do parku a projíždíme si těch několik zbylých atrakcí, které tu jsou. Ale než se na ně dostaneme, tak obvykle musíme čekat i několik desítek minut. Ve 21:00 je u jezera světelná, laserová a hudební show okořeněná velkolepým ohňostrojem. Ve 23:00 jedeme autobusem zpět do hotelu.

Animal Kingdom - Disney World

4. 8. 2016 – čtvrtek
Před nákupy a odjezdem do posledního z parků Disney Worldu - Animal Kingdom si jdu zaplavat do hotelového bazénu. V 11:30 vcházíme do parku a procházíme postupně atrakci za atrakcí a střídáme to s živými představeními - například s trénovaným ptactvem, nebo muzikálem na motivy Hledá se Nemo. Skvělá atrakce je Mount Everest, kde v rychlostním vozíku projíždíme horou a je to ozvláštněno příběhem o Yettim. Součástí parku je i jízda perfektně udělaným safari, kde v přirozeném prostředí chovají mnoho divokých zvířat včetně lvů, slonů, žiraf, nosorožců a hrochů. Tuto projížďku absolvujeme čtyřikrát. Ve 21:00 se jdeme podívat na představení na jezeře na motivy Knihy džunglí, které je hudebně-taneční a celkově o něco slabší, než v ostatních parcích. Po představení jedeme na hotel a musíme se nabalit k odjezdu.

SeaWorld Orlando

5. 8. 2016 – pátek
Těžké brzké ranní vstávání, protože se musíme sbalit, nasnídat a být v autobuse do SeaWorldu už v 7:50. U brány do tohoto parku jsme chvíli před otevřením. Jakmile nás pustí dovnitř, běžíme přes celý park na novou horskou dráhu Mako, kde se pak tvoří dlouhé fronty. Máme štěstí a sedíme v prvním vozíku, který velkou rychlostí jede jednu zatáčku za druhou. Rychle probíháme i na další atrakce a nejlepší ze všech je pro nás Manta - rychlá horská dráha se spoustou rotací. Tuhle dráhu během dne absolvujeme mnohokrát. Pak začínají představení se zvířaty. Celkem vidíme 4 různá. První je s delfíny, pak s velrybami, následuje lachtaní show a nakonec domácí zvířata. Do 18:00 jezdíme na atrakcích. Autobus nás následně veze k autu a přejíždíme do města Tampa. Nemáme objednán hotel a to je docela chyba. V prvních dvou vytipovaných hotelích je plno a ve třetím to vypadá, jako by se zde chystali natáčet horror. Takže internet a nacházíme poněkud dražší, ale pohodlný Towne Place Suites, ležící 6 km od zábavního parku Bush Gardens.

Busch Gardens

6. 8. 2016 – sobota
Lucka mě s Terkou veze do zábavního parku Busch Gardens a sama si jede po nákupech. My v tomto zábavním parku sjíždíme jednu horskou dráhu za druhou celý den jen s občasnou přestávkou na nějaké představení. Jízdy jsou tu hodně adrenalinové. Samé volné pády nebo rotace. Z představení stojí za zmínku akrobatické bruslení na ledě s příběhem o cestování po světě a pak skvělá večerní show s hudbou, zpěváky, tanečníky, akrobaty a následně ohňostrojem. Ve 22.00 pro nás přijíždí Lucie a jedeme na hotel.

Lettuce State park a cesta do Miami

7. 8. 2016 – neděle
Poprvé za tuto cestu nám od rána prší. Co se dá dělat. I v dešti se dá být venku. Jsem odvezen ke vstupu do státního parku Lettuce a dovnitř již pokračuji pěšky. Perfektně upraveným chodníkem se dostávám k mokřadům a koukám na aligátory, želvy, žáby a vodní ptactvo. Kolem mne z vody k nebi stoupají vzrostlé cedry. A to, že prší, vůbec nevadí. V poledne mne holky nabírají do auta a jedeme, se zastávkami v několika obchodech, do Miami. V hotelu u letiště jsme chvíli po 21.00. Ještě jedeme vrátit auto a zpět do hotelu nás veze hotelový autobus.

Odlet

8. 8. 2016 – pondělí
Posilněni snídaní v hotelu v 10:00 jedeme shuttle busem na letiště odkud letíme přes New York zpět do Berlína.
Autor:
Publikováno:
15. 8. 2016
FOTOGALERIE
následující >
Fotogalerie
TRASA KE STAŽENÍ: KML (GPX)
NAVŠTÍVENÁ ZEMĚ
Spojené státy americké
Rozloha:
9 631 214 km2
Počet obyvatel:
312 355 000 (32 obyvatel/km2)
Hlavní město:
Washington, D.C.
Nejvyšší bod:
Mount McKinley (6 194 m)
Používaný jazyk:
Angličtina
Náboženství:
Křesťanské protestantské a evangelikální směry, katolická církev, mormoni, judaismus
Měna:
americký dolar (USD)
Dobrodruh
Petr Górecki
Navštívené kontinenty celkem:
6
Navštívené země celkem:
134
Počet publikací celkem:
174
Nejnavštěvovanější země: