16
Evropa > Rakousko > Vídeň (Rakousko) za pár hodin (15.4.)
Do Vídně na hlavní nádraží přijíždíme v 16:00. To je dost času udělat si hezké kolečko, které začíná procházkou okolo zámku Belvedere včetně zámeckých zahrad, které jsou volně přístupné. Navíc z nádraží to je jen asi 1 kilometr. Belveder je barokní komplex staveb dvou paláců, koníren a oranžerie, spojených parkem, který přímo vybízí k tomu, aby se tu člověk na chvíli zastavil a vnímal tu krásu.
Odtud jdeme pěšky nejkratší cestou přímo ke kostelu Stephansdom. Katedrála svatého Štěpána ve Vídni je jedna z nejvýznamnějších rakouských gotických památek, současně také symbol Vídně. Od roku 1469 je sídelním kostelem vídeňských biskupů a později arcibiskupů. A dnes tu není ani tolik lidí, takže se jdeme podívat i dovnitř.
Procházíme se od kostela po promenádě kolem vyhlášených cukráren Aida a Sacher ve stejnojmenném hotelu, ale v obou případech je fronta na to si něco dát tak na hodinu. Nakonec si dáváme vyhlášený dortík v nedaleké cukrárně přímo naproti Wiener Staatsoper (Vídeňská státní opera).
Další kroky vedou ke Karlskirche, což je barokní kostel svatého Karla Boromejského a byl postaven za panování císaře Karla VI. a byl projevem díků za odvrácení epidemie, která postihla na 8000 obyvatel Vídně.
Pomalu se vracíme a jdeme se podívat na Palais Schwarzenberg tedy městský Schwarzenberský palác. Řadí se mezi nejvýznamnější barokní zahradní paláce ve Vídni.
U zámku Belvedere je pivovarská restaurace Salm Brau, která má vyhlášená vepřová žebra a kolena a vynikající pivo. I my sem jdeme na večeři. Protože nemáme rezervaci, cekáme na volný stůl asi půl hodiny, ale čekání se vyplácí.

Video celé dovolené Vídeň - Alicante - Toulouse - Ibiza: https://youtu.be/kXq6LrE9Y04
Autor:
Publikováno:
3. 8. 2023
FOTOGALERIE
následující >
Fotogalerie
TRASA KE STAŽENÍ: KML (GPX)
NAVŠTÍVENÁ ZEMĚ
Rakousko
Rozloha:
83 871 km2
Počet obyvatel:
8 404 252 (100 obyvatel/km2)
Hlavní město:
Vídeň
Nejvyšší bod:
Großglockner (3 798 m)
Používaný jazyk:
Němčina, Slovinština, Chorvatština, Maďarština
Náboženství:
římskokatolické
Měna:
euro (EUR)
Dobrodruh
Petr Górecki
Navštívené kontinenty celkem:
6
Navštívené země celkem:
167
Počet publikací celkem:
221
Nejnavštěvovanější země: