16
Evropa > Česká republika > Turistika: Travný - Moravskoslezské Beskydy (15.2.)
Z Ostravy na parkoviště Rekreant v obci Krásná to je mimo placené cesty 40 minut. Auto vedle hasičské zbrojnice není problém zaparkovat zdarma. Přímo z parkoviště vede žlutá turistická značka která stoupá až na rozcestí Na Přelači - Hájenka. Odtud dělám malou odbočku na první vrchol dnešního dne na kopec Obora (709 m) (po modré turistické značce). Vrcholová tyč i vrcholový kámen nalezen.

Vracím se zpět k rozcestí, kde je asi jeden z nejlepších výhledů dnešního dne a stoupám mimo značenou, zato velmi dobře prošlapanou stezku nahotu na kopec Kozlanka (950 m). To je jen vrcholová tyč uprostřed smrčiny.

Stále stejným jihovýchodním směrem stoupám až na hlavní vrchol dnešní túry a sedmý nejvyšší kopec Moravskosleszkých Beskyd na Travný (1204 m). Na vrcholu je jen cedulka s názvem kopce, ale výhledy žádné, protože všude roste smrk. Scházím po žebru na kopec Malý Travný (1100 m). Až potud je to ok, protože stezka je vyšlapaná, ale dál to mám vymyšleno tak, že se ještě kousek sejde dolů a následně doleva na lesní cestu. Ta je zapadaná sněhem a já se ty dva kilometry bořím chvílemi až po kolena. Ale jako tréning dobré. Cesta navazuje zpět k rozcestí Na Přelač a po žluté značce scházím k autu.

Okruh mi zabral 3 hodiny. Plánovač říká, že by to mělo trvat 4 hodiny.
Autor:
Publikováno:
15. 2. 2022
FOTOGALERIE
následující >
Fotogalerie
TRASA KE STAŽENÍ: KML (GPX)
NAVŠTÍVENÁ ZEMĚ
Česká republika
Rozloha:
78 867 km2
Počet obyvatel:
10 505 445 (133 obyvatel/km2)
Hlavní město:
Praha
Nejvyšší bod:
Sněžka (1 602 m)
Používaný jazyk:
Čeština, Slovenština, Polština, Bulharština, Chorvatština, Maďarština, Němčina, Romština, Rusínština, Ruština, Řečtina, Slovenština, Srbština, Ukrajinština
Náboženství:
bez vyznání 34,2%, deklarující nějakou víru či vyznání 20,6%, bez údajů 45,2%
Měna:
česká koruna (CZK)
Dobrodruh
Petr Górecki
Navštívené kontinenty celkem:
6
Navštívené země celkem:
151
Počet publikací celkem:
194
Nejnavštěvovanější země: