16
Evropa > Česká republika > Turistika: Smrk - Moravskoslezské Beskydy (14.2.)
Trasa od parkoviště nad Ostravicí přes přírodní rezervaci Bučací potok (který se musí překonat po kamenech) dále k rozcestníku Nad Holubčankou a kolem studánky Tajemná Řásnovka, která nezamrzá ani v zimě až do sedla Smrku. Odtud jen malý skok na vrchol Malý Smrk (1174 m), kde je hezký výhled na Lysou horu a zpět přes sedlo zdolat poslední kilometr stoupání na druhou nejvyšší horu Moravskoslezských Beskyd - Smrk (1277 m). Pokud není sníh je cestou v tomto posledním stoupání vidět památníky Johna Lennona a Jana Palacha. Ale ty jsou v zimě pod sněhem.

Na vrcholu dnes trochu fouká, proto se nezdržuji, nasazuji nesmeky a běžím dolů k autu. Trasa měří 8,1 km a normálně si člověk musí vyčlenit okolo tří hodin od parkoviště nahoru a dolů. Já to dal dnes v poklusu za 90 minut. Z Ostravy na parkoviště (mimo placenou část cesty) je to 40 minut autem.
Autor:
Publikováno:
14. 2. 2022
FOTOGALERIE
následující >
Fotogalerie
TRASA KE STAŽENÍ: KML (GPX)
NAVŠTÍVENÁ ZEMĚ
Česká republika
Rozloha:
78 867 km2
Počet obyvatel:
10 505 445 (133 obyvatel/km2)
Hlavní město:
Praha
Nejvyšší bod:
Sněžka (1 602 m)
Používaný jazyk:
Čeština, Slovenština, Polština, Bulharština, Chorvatština, Maďarština, Němčina, Romština, Rusínština, Ruština, Řečtina, Slovenština, Srbština, Ukrajinština
Náboženství:
bez vyznání 34,2%, deklarující nějakou víru či vyznání 20,6%, bez údajů 45,2%
Měna:
česká koruna (CZK)
Dobrodruh
Petr Górecki
Navštívené kontinenty celkem:
6
Navštívené země celkem:
151
Počet publikací celkem:
194
Nejnavštěvovanější země: