16
Evropa > Polsko > Turistika: PL - Równica - Beskid Śląski (28.2.)
Auto parkuji u kostela pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Ustroniu Zawodziu ve 12:00. Je tam sice zákaz, ale nikdo to nikdy neřešil. Odtud jdu nejprve pro vodu do místního léčivého pramene Źródło Żelaziste. Ustroň je totiž lázeňské městečko se čtyřmi léčivými prameny. Po červené turistické značce, což je shodou okolností Glówny Szlak Beskidzki (hlavní turistický chodník Beskyd), jdu na Schronisko na Równicy. Tady odbočuji doleva na žlutou značku a za chvíli jsem na prvním vrcholu tohoto masivu na Równica (884 m).
No, a když už je člověk jednou na hřebeni, nejde nezajít i na další vrchol na Lipowski Groń (745 m). Z obou vrcholů jsou hezké výhledy na okolní hory.
Na poslední vrchol Żar (688 m) to je poklusem jen asi 7 minut. Mezi Grońěm a Żarem nevede turistická značka, ale stezka je zřetelná a dokonce na Grońi je i ukazatel na Żar. Pak pokračuji dál z kopce a opět se napojuji na žlutou značku. Ta mě vede až na černou turistickou značku po které jdu až k dalšímu léčivému prameni Żródło Karola 1916. Od něj to mám k autu už asi jen 10 minut chůze.

Trasa mi zabrala 3 hodiny, navštíveny tři vrcholky a ušel jsem asi 15 km.
Autor:
Publikováno:
5. 3. 2022
FOTOGALERIE
následující >
Fotogalerie
TRASA KE STAŽENÍ: KML (GPX)
NAVŠTÍVENÁ ZEMĚ
Polsko
Rozloha:
312 679 km2
Počet obyvatel:
38 511 824 (123 obyvatel/km2)
Hlavní město:
Varšava
Nejvyšší bod:
Rysy (2 499 m)
Používaný jazyk:
Polština, Němčina, Běloruština, Kašubština, Litevština
Náboženství:
katolické 89%, ostatní: 11%
Měna:
polský złoty (PLN)
Dobrodruh
Petr Górecki
Navštívené kontinenty celkem:
6
Navštívené země celkem:
134
Počet publikací celkem:
176
Nejnavštěvovanější země: