16
Evropa > Polsko, Slovensko > Polské Tatry (8.5. - 12.5.2002)
8.5.2002 – Středa
Do Ostravy jsem dojel v 6.00 ráno a tramvají dojel k mamce na barák. Tam se dobalily věci na hory a vyjeli jsme dodávkou na Slovensko k Tatrám. Bylo opět krásně a tak jsme se snažili dojet na místo setkání s další posádkou s Ivem z Karviné. Sraz byl v Polsku ve městě Zakopané. Nakonec nám dorazila smska, že tam nedojedou, tak jsme se vydali sami na výšlap na Gubalonku. Po hodinovém výšlapu jsme se chvíli slunili na vrcholu, dali si pivko a vydali se zpět do města. Prošli jsme si jejich pěší zónu, dali si grilované kuře a jeli opět na Slovensko do Žďáru, kde jsme měli ubytování u penzionu jednota. Ivo s dcerou a její kamarádkou s otcem už tam byli. Zašli jsme si s mamkou na večeři.


9.5.2002 - Čtvrtek
Vstávalo se v 6.00 a před sedmou se vyjelo opět na polskou stranu do Zakopaného. Odtud jsme vyrazili pěšky směrem k lanovce a pak po modré značce na vrchol Giewont. Tato túra byla nahoru pohodová, i když do nás pařilo slunce, zato dolů jsme šli směrem do Doliny Stronžyskej a s kopce mě bolelo koleno. Dole jsme si zašli k vodopádům a chvíli se slunili u potoka. Hlad a žízeň nás však popohnala do Zakopaného, kde se šlo na pivo a nějaké jídlo. Autem jsme pak dojeli zpět na ubytovnu večer si zašli na pivko.


10.5.2002 - Pátek
Spalo se trochu déle, jelikož odjezd byl naplánován na 8.00. Jelo se k Dunajci a šli jsme kaňonem Prielom Dunajca až do Polska. Tam nás převezl převozník na druhou stranu a vyštrápali jsme se na kopec s nádherným výhledem Sokolica. Tam jsme si udělali malý piknik a vydali se opět dolů a převozem na opačnou stranu řeky. Došli jsme na slovenskou stranu a zašli si na večeři a pár piv do nejbližší hospody. Zpět k autu jsme už nešli kolem řeky, ale přes kopec. Dojeli jsme zpět na ubytovnu a s holkami jsme ještě zašli zaházet diskem. Spát jsme šli velmi brzy, tedy až poté, co jsem děvčatům pustil film na počítači a ten jim pak tlumočil.


11.5.2002- Sobota
Vstávalo se o půl osmé a jeli jsme do Starého Smokovce. Odtud jsme vyjeli lanovkou nahoru a šli přes chatu Kamzík, kde se popíjelo svařené vínko až k chatě Kapitána Nálepku. Jelikož začalo pršet, chvíli jsme zde poseděli, dali si kakao a vydali se zpět na dalších pár svařáčků ke Kamzíku. Došli jsme k horní stanici lanovky a rozhodli se dát si menší večeři. Dali jsme si halušky a jeli dolů a pak autem na ubytovnu. Ivo a spol udělali dost dobrou večeři a při jídle jsme se dívali s holkami na film na počítači a ostatní šli sledovat hokej do hospody.


12.5.2002 - Neděle
Ráno jsme se sbalili, dali věci do auta a vyjeli na Štrbské pleso. Tentokrát už jen s mamkou. Ostatní jeli k Brnčálově chatě. Vydali jsme se napřed na jednu túru, ale po půl hodině jsme došli ke značce, že cesta je ještě uzavřená a tak jsme se vrátili a šli jsme na Popradské pleso. Už po cestě tam nás chytla bouřka a začaly padat i kroupy. Do chaty na Popradském jsme došli dost mokří a já i špinavý, protože jsem sebou fláknul o zem. Dali jsme si tam oběd a šli zpět na Štrbské pleso. Odtud jsme jeli do Bešeňové, kde jsou termální koupaliště. V železité vodě o teplotě 36 stupňů jsme strávili přes dvě hodiny než jsme se vydali na cestu domů. Hned za hranicemi na Bílé jsme se zastavili na večeři. Ve 22.00 mě mamka vyložila u mě doma.
Autor:
Publikováno:
18. 7. 2014
FOTOGALERIE
následující >
Fotogalerie
NAVŠTÍVENÉ ZEMĚ
Polsko
Slovensko
Rozloha:
312 679 km2
Počet obyvatel:
38 511 824 (123 obyvatel/km2)
Hlavní město:
Varšava
Nejvyšší bod:
Rysy (2 499 m)
Používaný jazyk:
Polština, Němčina, Běloruština, Kašubština, Litevština
Náboženství:
katolické 89%, ostatní: 11%
Měna:
polský złoty (PLN)
Dobrodruh
Petr Górecki
Navštívené kontinenty celkem:
6
Navštívené země celkem:
168
Počet publikací celkem:
223
Nejnavštěvovanější země: