16
Evropa > Irsko > Noční Dublin (19.11.)
Ve 20:00 GMT, přistáváme na Dublin International Airport. Nejlevnější a nejjednodušší způsob, jak se dostat na letiště je autobusem č. 16 nebo 41. Je třeba si koupit jízdenky v kiosku vlevo těsně před východem z terminálu za 2,40€ jedna jízda. Optimálně koupit si rovnou pro každého 2 jízdenky. Double Decker busem jedeme asi 30 minut.
Vystupujeme v severní části O’Conell street a jdeme na jih. Tato cesta je rozdělená středovým pruhem ve kterém je celkem dost pomníků. Nejzajímavější pro nás je The Spire of Dublin. Vysoký stožár, který je nasvětlený a je vidět prakticky odkudkoli ve městě. Těsně před řekou, jež protéká Dublinem stojí samotný pomník Daniel O’Connell. Nejdeme přes most, ale odbočujeme vlevo a jdeme až k nepřehlédnutelné budově The Custom House. Ta je totiž celá osvětlována pohyblivou videoprojekcí s vánočními motivy. Jdeme ještě kousek dál a řeku přecházíme po mostě Matt Talbot Memorial Bridge na druhou stranu. Z mostu je vidět vzdálenější most Tom Clarke Bridge, jehož nosná ramena vytváří dojkem strun, které jsou osvětleny plnobarevnými led. To umožňuje animace samotného mostu. Koukáme se na tyto světelné podívané.
Následně se podél řeky přesouváme na Temple bar street, kde je velká spousta klubů včetně samotného známého Temple bar. Živá hudba je nejen v klubech, ale i v ulicích a lidé se baví ve velkém. Je přece sobota. Procházíme tuto kultovní ulici celou a odbočujeme se podívat na most Millenium Bridge, který je nasvětlen tak, že to vypadá, jako by nad řekou byl tunel a ne most. Procházíme kolem mohutné historické radnice Dublin City Hall, jejíž robustní sloupoví je nezaměnitelné a jdeme kolem nejstarší restaurace v Dublinu, The Brazen Head, která byla otevřená v roce 1198. I když tu hraje živá hudba, nejdeme dovnitř a pokračujeme k staré palírně Old Jameson Distillery, kolem které jdeme až do taverny The Cobblestone. Tato hospoda je jezdělená na dvě části a v každé z nich hraje živá irská hudba. Objednáváme si Dublinské pivo Guiness, posloucháme hudbu a odpočíváme. Asi v 1:00 jdeme na autobusovou zastávku, kde si stíháme objednat hranolky se sýrem (Cheezy Chips) a vracíme se autobusem zpět na letiště.

Autor:
Publikováno:
29. 11. 2022
FOTOGALERIE
následující >
Fotogalerie
TRASA KE STAŽENÍ: KML (GPX)
NAVŠTÍVENÁ ZEMĚ
Irsko
Rozloha:
70 273 km2
Počet obyvatel:
4 588 252 (65 obyvatel/km2)
Hlavní město:
Dublin
Nejvyšší bod:
Carrauntoohil (1 038 m)
Používaný jazyk:
Irština, Angličtina
Náboženství:
křesťanství
Měna:
euro (EUR)
Dobrodruh
Petr Górecki
Navštívené kontinenty celkem:
6
Navštívené země celkem:
167
Počet publikací celkem:
223
Nejnavštěvovanější země: