16
Evropa > Česká republika > Morava na člunu i motorové lodi (19.7. - 20.7.2014)
19.7.2014 - sobota - splutí Moravy z Vnorov do Rohatce
Z Ostravy vyjíždíme na Jižní Moravu po 8:00 a jedeme scénickou cestou mimo dálnice do městečka Rohatec, kde máme sraz s Františkem a jeho kamarádem Bobanem, kteří si sem přivezli auta. Ty nabíráme a jedeme do naší základny pro tento víkend, do přístavu na Baťově kanálu Vnorovy. Z kufru vytahujeme a foukáme loď. K naší Pálavě se přidávají dvě laminátové lodě, které se za úplatu dají také půjčit přímo v přístavu a jeden kajak a splouváme meandry Moravy. Je nádherné počasí a koryto řeky má většinou písčité, nebo štěrkové dno, takže se každou chvíli koupeme. Meandry Moravy jsou chráněnou oblastí, takže popadané stromy ve vodě tam zůstávají a tvoří tak přirozené překážky pro obeplouvání. Upádlovaní (protože tady ta voda opravdu moc neteče) okolo 17:00 přistáváme u aut, nakládáme lodě na vozík a jedeme se navečeřet do dalšího hezkého městečka se zajímavou architekturou a dominantním kostelem svatých Andělů Strážných. Náš hlavní cíl v tomto městě má poněkud světštější charakter. Večeři. Je zde restaurace s dobrou kuchyní na adrese Tyršova 98. Teprve po jídle se vydáváme podívat k Židovskému hřbitovu a ke kostelu. Odtud jedeme zpět na přístav Vnorovy a máme před sebou kulturní večer. Začínáme tím, že si procházíme místní Pohádkový les. Musíme splnit záludné úkoly, které jsou sice určeny především menším návštěvníkům, ale pokud je plní dospělí, tak je to možná ještě větší zábava. Zapadá slunce a usedáme k lavicím se zpěvníky a dobrým místním vínem, které jsme pořídili už při příjezdu. Tato kulturní vložka se protahuje až do brzkých ranních hodin. Spíme ve stanech přímo v přístavu.

20.7.2014 - neděle - motorovou lodí do Strážnice
Vstáváme v 8:00, snídáme v přístavu a už od rána je opravdu horko. Než se sbalí další členové dnešní výpravy, jdeme se projít k blízkému jezu a odlovit cache. Všichni jsou sbalení a nasedáme na motorovou loď Bublina (i motorové lodě se tady dají pronajmout) a Franta s posádkou na loď Vlaštovka. Té, ovšem, ve druhém zdymadle přestal fungovat motor, takže nakonec všichni jeli jen jednou lodí. Tedy 7 lidí a 2 psi. Doplouváme do Strážnice a ve výhni jdeme k zbytkům hradeb pod věž do restaurace na jídlo. Původní plán dojet lodí až do Petrova jsme z časového hlediska přehodnotili a jeli zpět přes komoru Velička se zastávkou na koupání a pití do Vnorov. Tady už nezbylo, než se pobalit a jet domů.
Autor:
Publikováno:
20. 7. 2014
FOTOGALERIE
následující >
Fotogalerie
TRASA KE STAŽENÍ: KML
NAVŠTÍVENÁ ZEMĚ
Česká republika
Rozloha:
78 867 km2
Počet obyvatel:
10 505 445 (133 obyvatel/km2)
Hlavní město:
Praha
Nejvyšší bod:
Sněžka (1 602 m)
Používaný jazyk:
Čeština, Slovenština, Polština, Bulharština, Chorvatština, Maďarština, Němčina, Romština, Rusínština, Ruština, Řečtina, Slovenština, Srbština, Ukrajinština
Náboženství:
bez vyznání 34,2%, deklarující nějakou víru či vyznání 20,6%, bez údajů 45,2%
Měna:
česká koruna (CZK)
Dobrodruh
Petr Górecki
Navštívené kontinenty celkem:
6
Navštívené země celkem:
167
Počet publikací celkem:
221
Nejnavštěvovanější země: