16
Evropa > Česká republika > Město: Luhačovice (25.2.)
Z Ostravy do Luhačovic je to slabé 2 hodiny autem. Tudíž, i když vyjíždíme až po obědě, jsme v Luhačovicích v 15:00. Parkujeme u kostela Svaté rodiny a primárně jdeme po co nejvíce místních minerálních pramenech. Začínáme ochutnávkou vody z pramene Aloiska. Odtud jdeme po značeném turistickém chodníku do kopce až na rozcestí Nad Vltavou. Odtud scházíme dolů k Lázeňskému divadlu. Odtud pokračujeme kolem vily Bystrica až k prameni Ottovka. Ten je tak trochu větším protože tu je stejnojmenný altán, jeskyně, odkud pramen pramení a pak i pítko této léčivé vody. Jen jednu serpentinu a cca 100 kroků dále je nejmladší luhačovický pramen Viola. Před výstupem ko křížové cestě až k prameni Marie si samozřejmě z pramene pořádně přihneme.
Odtud scházíme dolů až na lázeňskou kolonádu a jdeme do pavilonu, kde je pramen Vincentka. Kolonáda, na které je hodně hezkých staveb architekta Dušana Jurkoviče, procházíme až k Sirnému prameni, ale ten je aktuálně v rekonstrukci, takže se vracíme kolonádou zpět až k poslednímu dnešnímu navštívenému prameni Nový Jubilejní. A pokračujeme až k autu, kde jsme těsně před setměním.

Celkově trasa měřila asi 5,5 km a zabrala nám i se zastávkami a focením 2 hodiny.
Autor:
Publikováno:
25. 2. 2022
FOTOGALERIE
následující >
Fotogalerie
TRASA KE STAŽENÍ: KML (GPX)
NAVŠTÍVENÁ ZEMĚ
Česká republika
Rozloha:
78 867 km2
Počet obyvatel:
10 505 445 (133 obyvatel/km2)
Hlavní město:
Praha
Nejvyšší bod:
Sněžka (1 602 m)
Používaný jazyk:
Čeština, Slovenština, Polština, Bulharština, Chorvatština, Maďarština, Němčina, Romština, Rusínština, Ruština, Řečtina, Slovenština, Srbština, Ukrajinština
Náboženství:
bez vyznání 34,2%, deklarující nějakou víru či vyznání 20,6%, bez údajů 45,2%
Měna:
česká koruna (CZK)
Dobrodruh
Petr Górecki
Navštívené kontinenty celkem:
6
Navštívené země celkem:
142
Počet publikací celkem:
187
Nejnavštěvovanější země: