19.4.2023 - středa - západ ostrova Ibiza V 15:30 jsme před letištěm na ostrově Ibiza. Vyzvedáváme si auto v půjčovně, a protože je venku docela horko, jedeme na nedalekou pláž Sa Caleta. Pláž je oblázková a obklopena útesy. I na ty jdeme, protože se odtud dá pozorovat přistávání letadel na nedaleké runway. Pak jdeme k vodě a zaplavat si. Voda je teplá a čistá.
Jedeme kolem pobřeží na sever na vyhlídku na nedaleký malý ostrůvek Es Verdá. O kousek dál jedeme na umění ve volné přírodě Puertas Cari Solejl. Neboli sluneční dveře. Je to taková malá procházka u moře ještě ke kamenným sloupům, které jsou sice moderní, ale připomínají Stonehenge.
Jedeme do města Saint Antoni de Portmany a cestou se zastavujeme u větrného mlýna Molí d´en Boned kolem kterého je několik soch mořských živočichů v nadživotní velikosti. V tomto městě u nábřeží si dáváme večeři a koukáme na západ slunce nad mořem. Ubytování máme nedaleko.
20.4.2023 - čtvrtek - východ ostrova Ibiza Den začínáme procházkou ke kapli Es Riu d Sant Eulária. Pokračujeme do historického města Eivissa, procházíme uličkami, jdeme se podívat do katedrály Catedral d Eivissa a na náměstí k památníku Monumento A Vara del Rey. Protože začíná být opět horko, jedeme opět na pláž Sa Caleta. Plaveme v moři a dáváme si dobrý oběd v místní restauraci. Přímo z pláže jedeme zpět na letiště, kde čas do odletu trávíme v letištním salónku.
Video celé dovolené Vídeň - Alicante - Toulouse - Ibiza: https://youtu.be/kXq6LrE9Y04
Autor:
Publikováno:
3. 8. 2023